» » Yeni mumyamız Sofia Boutella!

Kayıt Ol Yeni mumyamız Sofia Boutella!1999 yapımı Mumya, egzotik diyarların fantastik canavarlarını bizlerle buluşturmuş ve sevdirmişti. Görsel efektleriyle de beğeni toplayan film, kısa sürede devam halkalarına sahip oldu. Ancak yeni nesil için milenyum öncesi film biraz eski kalabilir. Ancak üzülmeyin, Hollywood'un yeniden çekim furyasında yerini alan yeni nesil Mumya'nın vizyon tarihi için geri sayım başladı. Filmden yepyeni bir poster geldi.

Aksiyon filmlerinin aranan yıldızı Tom Cruise'u bu kez de asırlar öncesinden gelen bir mumyanın karşısına çıkaracak olan filmde başrolü Cruise ile birlikte Charles Xavier'ın Birinci Sınıf'taki flörtü Annabelle Wallis paylaşıyor. Kadrosunda The People vs O.J. Simpson'dan tanıdığımız Courtney B Vance, usta oyuncu Russell Crowe'u barındıran filmde roller de bir hayli iddialı! Dans kariyerinden oyunculuğa yönelen Sofia Boutella'yı barındıran yapımda yüzyıllar sonra uyanan mumya rolünü Boutella üstlenirken, Robert Louis Stevenson'ın kaleme aldığı Dr. Jekyll ve Mr. Hide romanından esinlenilen Dr. Henry Jekyll karakterine ise Crowe hayat verecek.Senaryosunu Prometheus ve Doctor Strange'in senaristi Jon Spaihts üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise ilk uzun metraj deneyimine imza atacak olan Alex Kurtzman oturuyor.

Günümüzde geçecek olan yeni uyarlama, Irak çölünde saklanan bir grup teröristi bulmak isteyen deniz komandosu Tyler Colt'un etrafında oluşuyor. Ancak görevi sırasında yüzyıllardır uyumakta olan bir mumyanın ruhu mezarından kaçınca, onu yakalamak da Colt'un omuzlarına kalacak.

Universal yapımı film, 9 Haziran 2017 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.