» » Antalya Film Forum'a Bu Sene Rekor Başvuru Oldu!

Kayıt Ol Antalya Film Forum'a Bu Sene Rekor Başvuru Oldu!Antalya Film Forum, bu yıl 5. kez düzenlenecek. Rekor başvuru alan oluşum, bu yıl da ortak yapım olanaklarını arttırmayı ve sinema sektörünün gelişimini desteklemeyi hedefleyerek yoluna devam ediyor. 55. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen foruma bu yıl rekor seviyede başvuru geldi.

Antalya Film Forum, başta Türkiye olmak üzere uluslararası ortak yapım olanaklarını artırmayı, yapımcı ve yönetmenlerin film projelerinin uluslararası sinema endüstrisi içerisinde yer edinmesini sağlıyor. Forum’da Kurmaca Pitching, Belgesel Pitching, Work in Progress (Yapım Aşamasında), Kısa Film Work in Progress, Yapımcısını Arayan Projeler, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu platformları ve Bela Tarr Film Yönetimi Atölyesi’ne 200'e yakın başvuru yapıldı.

Antalya Film Forum Direktörü Zeynep Atakan, “Antalya Film Forum'un bu yıl beşincisini gerçekleştiriyoruz. Beş yıl boyunca Forum'a ilgi giderek daha da arttı. Gerek başvuru sayıları, gerek projelerin elde ettiği başarılarla dünyanın takip ettiği, önemli bir ortak yapım marketi haline geldik. Bu yıl da yine platformlara rekor sayıda ilgi ve başvuru vardı. Bu projelerin en sağlıklı şekilde değerlendirilmesi ve dünya standartlarında geliştirilmesi adına biz de gerekli ortamı en etkili şekilde sağlıyoruz” dedi.

Pitching platformlarının yanı sıra her yıl dünyadan önemli endüstri profesyonellerini konuk eden Antalya Film Forum; bu yıl da farklı disiplinlerden gelen dünyaca ünlü sinema profesyonellerini bir araya getirecek. 29 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında altı ayrı platformda gerçekleştirilecek olan Antalya Film Forum’da seçilecek olan projelerin sahipleri jüriye yapacakları sunumların yanı sıra, dört gün boyunca projelerini geliştirme, ulusal ve uluslararası endüstri profesyonelleri ile buluşma ve etkinliklere katılma fırsatı bulacak.