» » Yeni Film Fonu Sonbahar Başvuruları Başlıyor!

Kayıt Ol Yeni Film Fonu Sonbahar Başvuruları Başlıyor!Yeni Film Fonu'nun 2018 2. dönem başvuruları başlıyor. Bugüne kadar toplam 73 belgesele destek veren Yeni Film Fonu'nun 2018'deki ikinci turuna başvurular 5 Eylül’de alınmaya başlanacak.

Fon bu dönem de uzun ve orta metrajlı belgesellere geliştirme, prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamalarında; kısa metrajlı belgesellere ise sadece prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamalarında destekler verecek.

Uzun metraj yapımlarda; proje geliştirmede 7.500 TL'ye kadar, prodüksiyonda 20.000 ile 40.000 TL arasında, post prodüksiyonda 15.000 ile 30.000 TL arasında destek verilecek. Kısa filmlerde ise prodüksiyonda 10.000 ile 15.000 TL arasında, post prodüksiyonda 7.500 ile 15.000 TL arasında destek sağlanacak.

Seçici jüri ise Anna Maria Aslanoğlu, Erinç Seymen, Murat Özyaşar, Gaye Boralıoğlu ve Ümit Ünal'dan oluşuyor. Yeni Film Fonu başvuru değerlendirmesi iki aşamalı yapılıyor. İlk aşama fonun kurucu ortakları ve danışmanlardan oluşan bir ön değerlendirme kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler oluyor. Bu ön değerlendirmeye göre başvurular, Yeni Film Fonu'nun işleyiş ve tüm kriterlerine uygunluk bakımından teknik ve içerik incelemesine alınıyor ve ardından ön değerlendirmeyi geçen başvurular jüri değerlendirmesine giriyor. Bu değerlendirme süresi başvuruların bitim tarihinden itibaren 2-3 ay olabiliyor.

5 Eylül – 15 Ekim 2018 tarihleri arasında toplanacak olan başvurular online form aracılığıyla yapılabilecek. Başvuru koşullarına ve başvuru için gerekenlere ulaşmak için; www.yenifilmfonu.org/tr/basvuru-kosullari